جایزه بهترین فیلم‌برداری جشنواره بوستن به «گلچهره» رسید

  • مشاهده در قالب PDF

Cop Out

جایزه بهترین فیلم‌برداری دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوستن به هومن بهمنش فیلم بردار فیلم  سینمایی گلچهره به کارگردانی وحید موسائیان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این جشنواره  فیلمهایی از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلستان، مکزیک، برزیل، آلمان، پاکستان، افغانستان، کره و هلند حضور داشتند.
گلچهره که در آن بازیگرانی چون مسعود رایگان، لادن مستوفی، هدایت هاشمی، افشین هاشمی، حسین محب اهری  و ... نقش آفرینی می‌کنند، حضوری موفق در جشنواره‌های ‌متعدد داشته و جوایزی نیز از جمله جایزه بین الادیان جشنواره فیلم فجر، جایزه بزرگ جشنواره باتومی گرجستان، جایزه "رز قرمز" جشنواره جیپور هند و جایزه Remi پلاتینی برای بهترین فیلم خارجی جشنواره هوستن دریافت کرده است.

فیلم سینمایی گلچهره روایتگر داستان اشرف خان صاحب سینمای کابل است که پس سقوط دولت کمونیستی نجیب الله و تسلط مجاهدین بر کابل می خواهد سینمایش را باز سازی کند اما یکپارچگی دولت دیری نمی پاید و جنگ های داخلی بار دیگر از خرابه های کابل سر برمی آورد و این جنگ به فیلمخانه ملی افغانستان نیز راه می یابد، جایی که تاریخ تصویری یک ملت در آن نهفته است.
دهمین جشنواره بین المللی  فیلم بوستن از 25 فروردین تا 4 اردیبهشت ماه (13 تا 22 آوریل) در شهر بوستن آمریکا برگزار شد.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 17 اردیبهشت 1391 ساعت 10:00

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

اخبار جایزه بهترین فیلم‌برداری جشنواره بوستن به «گلچهره» رسید