«گلچهره» نامزد دریافت جایزه Remi شد

  • مشاهده در قالب PDF

Cop Out

فیلم سینمایی گلچهره به کارگردانی وحید موسائیان نامزد دریافت جایزه Remi از چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم هوستن شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی ،گلچهره از آثار موفق سینمای ایران در عرصه بین الملل به شمار می رود که پیشتر در جشنواره‌های ‌متعددی حضور داشته و جوایزی از جمله جایزه بین الادیان جشنواره فیلم فجر، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کیش، جایزه بزرگ جشنواره باتومی گرجستان و جایزه "رز قرمز" جشنواره جیپور هند را برای سینمای ایرا ن به ارمغان آورده است.

آخرین ساخته وحید موسائیان که در آن مسعود رایگان، لادن مستوفی، هدایت هاشمی ، افشین هاشمی و حسین محب اهری نقش آفرینی می‌کنند همزمان با این جشنواره، در بخش اصلی دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوستون نیز به روی پرده خواهد رفت.
فیلم سینمایی گلچهره روایتگر داستان اشرف خان صاحب سینمای کابل است که پس سقوط دولت کمونیستی نجیب الله و تسلط مجاهدین بر کابل می خواهد سینمایش را باز سازی کند اما یکپارچگی دولت دیری نمی پاید و جنگ های داخلی بار دیگر از خرابه های کابل سر برمی آورد و این جنگ به فیلمخانه ملی افغانستان نیز راه می یابد، جایی که تاریخ تصویری یک ملت در آن نهفته است.
چهل و پنجمین جشنواره بین المللی  فیلم هوستن از 25 فروردین تا 4 اردیبهشت ماه (13 تا 22 آوریل) سال آینده  در ایالت تگزاس آمریکا برگزار می شود.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 09 اردیبهشت 1391 ساعت 13:05

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

اخبار «گلچهره» نامزد دریافت جایزه Remi شد